young-businessman-having-many-ideas_23-2148320019

شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها باید در ابتدای روند شکل گیری خود به تحقیق بازار و تجزیه و تحلیل کسب و کار اهمیت بسیاری بدهند.

حال باید بدانیم تحقیق بازار و تجزیه و تحلیل کسب و کار در شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها به چه معنی است؟

با توجه به تغییر سریع و روز افزون فناوری های جدید و ظهور بازارها و رقبای جدید، توجه به مشخصات و نیازهای مشتریان برای پیدا کردن بازار هدف و همچنین افزایش سودآوری شرکت ها بسیار حیاتی است.

بر اساس تحقیقات به دست آمده بر روی استارت آپ ها در کشور آلمان یکی از دلایل شکست شرکت ها در گام های ابتدایی فعالیتشان عدم توجه به این دو مقوله (تجزیه و تحلیل کسب و کار و تحقیق بازار) بوده است.

شرکت های تازه تاسیس و نوپا به دلیل اینکه نسبت به شرکت های بزرگ تر از توان مالی و امکانات کمتری برخوردار هستند درانجام تجزیه و تحلیل کسب و کار و تحقیق بازار توسط خودشان با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند.

جاوید ایرانیان sales funnel 4318480 1280 1024x774 1 تحقیق بازار و تحلیل کسب و کار    Image of sales funnel 4318480 1280 1024x774 1

عدم داشتن اطلاعات و دانش کافی در زمینه شناخت بازار

عدم شناخت کم از نقاط قوت و ضعف خود

عدم داشتن تیمی مناسب برای پیدا کردن کمبودها و فرصت های موجود

عدم داشتن امکانات مالی فراوان برای انجام تحقیقات بازار

عدم شناخت درست از کسب و کار رقبا

این عدم شناخت ها شاید به این دلیل باشد که نوآوران و صاحبان ایده فقط به دنبال پیشرفت محصول خود و ساختن یک نمونه مشتری پسند بوده اند . محققان تمام وقت خود را صرف تولید و توسعه محصول جدید خود کرده اند و زمانی برای به دست آوردن این اطلاعات نداشته اند.

بهترین راهکار برای این گونه شرکت ها این است که برای صرفه جویی در هزینه و زمان خود و هم چنین افزایش بهره وری این فعالیت ها را به صورت برون سپاری انجام دهند.

در دوره ای که سرعت رشد علم و تکنولوژی بسیار بالا است و هر محصول تازه یا هر خدمتی بلافاصله تجاری سازی می شود، باید از حداکثر ظرفیت های موجود در مجموعه ها به بهترین نحو استفاده شود تا بتوان به نحوی شایسته به کسب سود رسید.

یکی از دلایل شکل گیری شرکت مشاوره و مجری بازاریابی جاوید ایرانیان پرداختن به این موارد و برداشتن باری از دوش کسب و کارهای جدید و کمک در جهت موفقیت آن ها می باشد.

امیدواریم که با بهره بردن از دانش متخصصان ما مسیر یک تا دوساله پیش روی شما و محصولتان را در چند ماه و به صورت هموار تر طی کنید.

ماه های ابتدایی شکل گیری هر کسب و کاری ، ماه های حیاتی و مهمی می باشند که شکست یا پیروزی آن کسب و کار را تعیین می کند.

امیدواریم بتوانیم لایق اعتماد شما باشیم.

businessman-using-tablet-analyzing-sales-data-economic-growth-graph-chart_34200-308

تجزیه تحلیل کسب وکار در ۷ دقیقه

جزئیات بیشتر
hand-holding-light-bulb-with-innovative-creativity-are-keys-success_2034-1493

استارت آپ ها و ۴ قدم اساسی برای جمع آوری اطلاعات مهم

جزئیات بیشتر
66

شرکت های دانش بنیان و چگونگی تحقیق بازار حرفه ای

جزئیات بیشتر